Riad Paillettes

  • 250 m²

Villan Riad Paillettes Marrakesh med 4 sovrum, som ligger mindre än 9 minuters gångavstånd från Jemaa el Fna, kan ta emot upp till 10 gäster. Här erbjuds behandlingsrum för en avkopplande tillflyktsort. Denna villa har utsikt över staden och ligger en kort bit från Medinas souk.

Badrumsfaciliteterna i villan Riad Paillettes inkluderar också en separat toalett och en dusch. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar för gästernas komfort.

Här erbjuds inpackning, pedikyr och manikyr.

Kylskåp, ugn och köksredskap finns i köket i den här villan. Gästerna kan också använda matplats för självhushållning. Restaurangen La Cantine Des Gazelles, som ligger cirka 6 minuters promenad bort, serverar rätter från det afrikanska köket.

Ett väldigt bra läge i distriktet Medina och 2 km från Musée Yves Saint Laurent Marrakech. Bahiapalatset ligger ungefär 14 minuters promenad bort och tågstationen Marrakech finns cirka 3 km bort. Busstationen Place Jamaa El Fna - Arset El Bilk, belägen mindre än 700 meter bort, erbjuder transportmöjligheter i närområdet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Riad Paillettes Marrakesh
Riad Petit Palais 100M2 In Der Medina Mit Terrasse
Mobilpris

Riad Petit Palais 100M2 In Der Medina Mit Terrasse

8.7
Fantastiskt 8 recensioner
5 m från boendet
USD 155 USD 140
per natt
Riad Bouchra, Riad Privatif Proche De La Place Jemaa-El-Fna
Mobilpris

Riad Bouchra, Riad Privatif Proche De La Place Jemaa-El-Fna

10
Exceptionellt 1 recension
13 m från boendet
USD 304 USD 274
per natt
Riad Mogan Privatise 2 Chambres Jemma El Fna
Mobilpris

Riad Mogan Privatise 2 Chambres Jemma El Fna

42 m från boendet
USD 68 USD 61
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Aktiviteter

    • Idrottstränare

    Boendetjänster

    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • Portvakt reception
    • Säkerhet
    • Bagageförvaring
    • Hushållning
    • Utflykts-/biljettservice
    • Välkomstdryck

    Matställen

    • Restaurang
    • Bar/lounge
    • Matplats utomhus
    • Picknickområde/bord
    • Middag
    • Särskilda dietmenyer

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    Fritid

    • Vattenpark
    • Live underhållning
    • Solterass
    • Fritids- och TV-Rum
    • Pedikyr
    • Manikyr
    • Vaxning
    • Kropps skrubb
    • Ansiktsbehandling
    • Behandlingsrum
    • Kroppsinpackningar
    • Ryggmassage
    • Huvudmassage
    • Helkroppsmassage
    • Fotmassage
    • Makeup tjänster

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Minibar
    • Ljudisolerade rum
    • Sittgrupp
    • Klädkammare
    • Uteplats
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Rökfria rum
    • Rökdetektorer

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 18:00
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter ligger nära villan Riad Paillettes?
      Gästerna kan besöka Scent&Sense, som ligger inom 9 minuters promenad från villan Riad Paillettes.
    • Är husdjur tillåtna på villan Riad Paillettes?
      Ja, husdjur är vanligtvis tillåtna på villan Riad Paillettes, men det är bäst att ringa för att bekräfta.
    • Har denna semesterbostad en bubbelpool?
      Ja, denna semesterbostad erbjuder en badtunna.
    • Vilka kända landmärken bör vi besöka nära villan Riad Paillettes?
      Gästerna kan besöka Majorelleträdgårdarna, som ligger cirka 10 minuters bilresa från villan Riad Paillettes.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Riad Paillettes Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng